جمعه 07 اردیبهشت 1397 03:18:24

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 11471

تاریخ انتشار : 09/08/1393 - 17:54

نماز جمعه:

خطبه های نماز جمعه ۹ آبان ۹۳ شهرهای سوادکوه

ائمه جمعه سوادکوه:عزاداری‌ها با آموزه‌های دینی تطابق داشته باشد.طومار داعش بر‌چیده می‌شود.مانع ورود موسیقی به عزاداری‌های حسینی شویم.

خطبه های نماز جمعه ۹ آبان ۹۳ شهرهای سوادکوه

سوادکوه-

امام جمعه شیرگاه سوادکوه‌شمالی:

عزاداری‌ها با آموزه‌های دینی تطابق داشته باشد

امام جمعه شیرگاه سوادکوه‌شمالی با اشاره به ابعاد عزاداری‌ها، گفت: عزاداری‌ها با آموزه‌های دینی تطابق داشته باشد.

به گزارش سوادکوه نیوز، حجت الاسلام محمد مهدوی در خطبه‌های نماز جمعه شیرگاه سوادکوه‌شمالی با اشاره به اهمیت امر به معروف و نهی از منکر، گفت: شایسته نیست که انسان مومن، منکر را ببیند و نهی نکند و مسلمانان نباید امر به معروف و نهی از منکر را به بهانه‌های مختلف رها کنیم.

امام جمعه شیرگاه سوادکوه‌شمالی با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر از امتیازات امت اسلامی بر سایر ادیان است، افزود: امر به معروف و نهی از منکر ضامن حفظ و گسترش ایمان و قوانین فردی و اجتماعی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه تاسوعا و عاشورای حسینی یک مکتب است، خاطر نشان کرد: عاشورای حسینی در همه ابعاد زندگی دارای پیام است و در اوج قرار دارد.

مهدوی با یادآوری اینکه عاشورا به ما درس ایثار و مقاومت می‌دهد، گفت: ایران اسلامی مقاومت و شجاعت و ولایت‌مداری را از کربلا آموخته است.

خطیب جمعه شیرگاه سوادکوه‌شمالی با تاکید بر اینکه عزاداری‌ها باید با آموزه‌های دینی تطابق داشته باشد، افزود: عدم بیان مطالب دروغ در مداحی، جلوگیری از مزاحمت صدای بلند‌گوها، حمل آهن‌های سنگین و دسته‌روی‌های شبانه مزاحم مردم باید مورد توجه عزاداران قرار گیرد.

--------------------------------------------------------------------------------------------------

امام جمعه زیراب سوادکوه:

طومار داعش بر‌چیده می‌شود/دین با تبلیغ زنده است

امام جمعه زیراب سوادکوه با اشاره به اهداف قیام عاشورا گفت: طومار داعش بر‌چیده می‌شود.

به گزارش سوادکوه نیوز، حجت الاسلام محمد‌زمان رضایی در خطبه‌های نماز جمعه زیراب با اشاره به دلایل قیام امام حسین (ع) از کتاب حماسه حسینی علامه مطهری عنوان کرد: عدم بیعت امام حسین (ع) با بنی‌امیه، دعوت مردم کوفه و احیای امر به معروف و نهی از منکر از دلایل قیام امام حسین (ع) بوده است.

امام جمعه زیراب سوادکوه با بیان اینکه بزرگان دینی بر لزوم برپایی مجالس حسینی تاکید داشته‌اند، افزود: برپایی مجالس حسینی موجب بصیرت دینی و شعور حقیقی خواهد شد.

وی عبرت از عاشورا را موجب تنها نماندن امام(عج) و نماینده ایشان توصیف و خاطرنشان کرد: به بیان پیامبر گرامی اسلام(ص) ترک امر به معروف و نهی از منکر باعث عدم استجابت دعا می‌شود.

رضایی با تاکید بر اهمیت تبلیغات در اشاعه دین تصریح کرد: دین با تبلیغ زنده است و ما باید با تبلیغات خود، دنیا را برای ظهور امام عصر(عج) آماده کنیم.

خطیب جمعه زیراب سوادکوه با اشاره به اینکه هم‌زمانی روز مبارزه با استکبار جهانی و عاشورا دارای پیام با معنایی است، گفت: امریکا با اهداف مختلف شامل کمک به امنیت اسرائیل و سایر اهداف به لشکرکشی می‌پردازد ولی با کمک ایران طومار داعش بر‌چیده می‌شود.

--------------------------------------------------------------------------------------------------

امام جمعه پل‌سفید سوادکوه:

مانع ورود موسیقی به عزاداری‌های حسینی شویم

امام جمعه پل‌سفید سوادکوه با اشاره به ابعاد عاشورای حسینی، گفت: مانع ورود موسیقی به عزاداری‌های حسینی شویم.

به گزارش سوادکوه نیوز، حجت الاسلام احمد قربانی در خطبه‌های نماز جمعه پل‌سفید سوادکوه با اشاره به اینکه خدا زیباست و زیبایی را دوست دارد، گفت: انسان در فطرت خود خدایی است و قرآن و اسلام، انسان را به خوبی و نیکی دعوت می‌کنند.

امام جمعه پل‌سفید سوادکوه، افزود: امام حسین (ع) و یارانش مصداق رستگاران و نیکی و یزد و یزدیان مصداق فاسقین و بدی‌ها هستند.

وی با اشاره به عزاداری‌های حسینی در جامعه و لزوم توجه به ابعاد آن، خاطر نشان کرد: دوری از وهن و جلوگیری از ورود موسیقی دز عزاداری‌ها باید در مراسم‌های حسینی مورد توجه قرار گیرد.

قربانی با اشاره به شهادت آیت الله قاضی طباطبایی به دست منافقین، اظهار داشت: منافقین پیروان یزیدیان هستند و جنایات زیادی را مرتکب شدند.

خطیب جمعه پل‌سفید با اشاره به حضور در راهپیمایی ۱۳ آبان، گفت: ایران اسلامی با نام پیامبر و امام حسین (ع) پا‌برجاست و با رهبری مقام معظم رهبری و بسیجیان به راه خود ادامه می‌دهد.


منبع : سوادکوه نیوز
دیدگاه شما در مورد : خطبه های نماز جمعه ۹ آبان ۹۳ شهرهای سوادکوه

خطبه های نماز جمعه ۹ آبان ۹۳ شهرهای سوادکوه

  • پربازدیدترین ها