سه شنبه 04 اردیبهشت 1397 21:12:21

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 11436

تاریخ انتشار : 09/08/1393 - 11:31

اختصاصی / سوادکوه آنلاین گزارش می دهد:

به یاد حضرت علی اصغر(ع) همایش شیرخوارگان حسینی در سوادکوه برگزار شد

همایش بزرگ شیرخوارگان حسینی شهرستان سوادکوه همزمان با دیگر نقاط کشور امروز با حضور گسترده شیفتگان حضرت اباعبدالله الحسین علیه‌السلام و حضرت علی اصغر(ع) برگزار شد.

به یاد حضرت علی اصغر(ع) همایش شیرخوارگان حسینی در سوادکوه برگزار شد

به گزارش سوادکوه آنلاین ،همایش شیرخوارگان حسینی در بیان مظلومیت شهدای دشت کربلا به‌ویژه حضرت علی اصغر(ع) و با حضور گسترده مادران و نوزادان شهرستان سوادکوه  برگزار شد.

این مراسم که با حال و هوایی خاص و هم‏نوا با شهدای دشت کربلا در میان حزن و اندوه و گریه و ناله نوزادان برگزار شده بود، بار دیگر بر مظلومیت شهدای اسلام تأکید کرد.

مراسم پرشور شیرخوارگان حسینی با حضور مادران ولایی و خداجو در شهر زیراب در کنار بارگاه امامزاده ابوطالب(ع) و در شهر  پل سفید حسینیه میارکلا برگزار شد.

مادران ولایی در این مراسم با بر تن کردن لباس‌های هم‌شکل بر تن نوزادانشان و بستن سربندهایی بر پیشانی آنها که بر روی آن نام مبارک یا حسین(ع) ،حضرت علی‌اصغر(ع) ،یا صاحب الزمان (عج) نقش بسته بود، عشق و ارادت خود را به خاندان عصمت و طهارت(ع) به تصویر کشیده و همراه با نوزادان خود در عزای آن حضرت و به یاد مظلومیت حضرت امام حسین(ع) و یاران باوفای ایشان به اقامه عزا پرداختند.

همچنین در این همایش، مادران عزادار اشک‌های خود را به مادر کودک جاوید کربلا، شهیدی که با سن و سال کم خود، سند بزرگ رسوایی ستمگران در تمام عصرها را امضا کرد و با خون خود بر کفر آ‌‌نها صحه گذاشت، تقدیم کردند.

 سخنرانان و مرثیه‌سرایان نیز با خواندن ذکر مصیبت خاندان عصمت و طهارت(ع) و به یاد مظلومیت حضرت اباعبدالله الحسین(ع) مرثیه‌سرایی کردند.

برای دیدیدن تصاویر بیشتر اینجا کلیک کنید



دیدگاه شما در مورد : به یاد حضرت علی اصغر(ع) همایش شیرخوارگان حسینی در سوادکوه برگزار شد

به یاد حضرت علی اصغر(ع) همایش شیرخوارگان حسینی در سوادکوه برگزار شد

  • پربازدیدترین ها