سه شنبه 01 خرداد 1397 06:40:12

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 11369

تاریخ انتشار : 07/08/1393 - 22:28

اختصاصی / رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سوادکوه؛

فرهنگ شهرستان سوادکوه فرهنگی بکر و دست نخورده است

حجت الاسلام ذاکری خطیر گفت: فرهنگ شهرستان سوادکوه فرهنگی بکر و دست نخورده است

فرهنگ شهرستان سوادکوه فرهنگی بکر و دست نخورده است

حجت الاسلام ذاکری خطیر در گفتگو با خبرنگار سوادکوه آنلاین، با اشاره به فرهنگ بومی شهرستان گفت:فرهنگ شهرستان سوادکوه فرهنگی بکر و دست نخورده است معضلات فرهنگی اندکی همچون بد حجابی مربوط به کسانی است که از خارج شهرستان با فرهنگی مبتذل وارد شهرستان می شوند و این افراد غیرت دینی ندارندو ما از این نظر ناراضی هستیم و مقبول ما نیست.

وی با بیان عملکرد خوب اداره ارشاد شهرستان سوادکوه در بحث فرهنگ ، اظهار کرد: اداره ارشاد شهرستان به تنهایی خوب کار می کند،از فرهنگ دینی بهره می برد و تاکنون مورد تائید می باشد و این عملکرد به خاطر مدیریت آن که فردی قرآنی و فرهنگی است می باشد که در مسائل دینی تعامل خوبی با هیئت های قرآنی و مذهبی دارد.

ذاکری خطیر در خصوص مسائل اخیر فرهنگی در کشور همچون تک خوانی زنان و اجرای کنسرت و عملکرد وزارت ارشاد خاطرنشان کرد: بر اساس فتوای تمامی علما و مراجع  تک خوانی زن غناست و حرام  است. حضور خانم هایی که آرایش غلیظ و زننده داشتند و  اجرای موسیقی در حضور وزیر ارشاد که ارشد فرهنگی کشور است ومی خواهد مروج فرهنگ باشد، پذیرفته نیست. هم محکوم است و هم کار ناشایستی است.  باید حافظ خون شهیدان باشد و  این خلاف سیره امام حسین (ع) است.

وی ادامه داد:امام حسین (ع) کشته امر به معروف است. یزیدبن معاویه 2 مقوله رقص و موسیقی را ترویج می داد ،امام حسین(ع) در مقابلش ایستاد و با آن مقابله کرد.آقایان باید جدی ترین علت ها را شناسایی کنند و با حضور  کارشناسان راهکار بیاندیشند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سوادکوه  با اشاره به وضعیت سینما و هنر در کشور گفت:هنر دچار بیماری است. هنرمند بیمار است و این هنرمند بر اساس آن سناریو می نویسد .هنرمندانی باید سینما را در دست بگیرند که متعهد باشند ،هنرمندان متعهد بسیاری داریم که باید مسئولیت اصلی را به دست بگیرند و جوانان حوزه و دانشگاه را آموزش دهند و در قالب ساخت فیلم و سریال خودشان وارد عمل شوند .

ذاکری خطیر با بیان  اینکه در حوزه انیمیشن دچار ضعف هستیم گفت: در حوزه انیمیشن  بسیار کم کاریم، جوانان باید در این حوزه کار کنند تا با ساخت  انیمیشن هایی در خصوص فرهنگ دینی ،تعلیم و تربیت  و فرهنگ قرآنی و نمایش آن برای کودکان آنها را آموزش دهیم.

وی ادامه داد:هنرمندان در حوزه سینما در فیلم ها با یک فرهنگ ظاهر می شوند در فضای بیرون با یک فرهنگ دیگر و این دوگانگی شخصیت اثر لازم را روی مخاطب نخواهد داشت.

 رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سوادکوه در پایان گفت: ما هنرمند متعهد بسیاری داریم و باید ساماندهی شوند تا برای کشور مفید باشند.دیدگاه شما در مورد : فرهنگ شهرستان سوادکوه فرهنگی بکر و دست نخورده است

فرهنگ شهرستان سوادکوه فرهنگی بکر و دست نخورده است

  • پربازدیدترین ها