یکشنبه 02 اردیبهشت 1397 17:13:41

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 11355

تاریخ انتشار : 07/08/1393 - 19:09

اختصاصی/کمال علیپور:

مسیر صدا و سیما مسیر روشن،در خط انقلاب و ارزش های اسلامی است که به انحراف نرفته است

نماینده سوادکوه، سوادکوه‌شمالی، قائمشهر، جویبار و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی:مسیر صدا و سیما مسیر روشن،در خط انقلاب و ارزش های اسلامی است که به انحراف نرفته است.

مسیر صدا و سیما مسیر روشن،در خط انقلاب و ارزش های اسلامی است که به انحراف نرفته است

کمال علیپور در گفتگو با خبرنگار سوادکوه آنلاین، با اشاره به مدیریت 10 ساله عزت اله ضرغامی اظهار داشت:مهندس ضرغامی از نیروهای کارآمد و متدین نظام بوده است و در دوران 10 ساله مدیریت ایشان صدا و سیما مسیر خوب،روشن و شفافی طی کرده است.

وی ادامه داد:در بخش اطلاع رسانی داخلی و برون مرزی می توان نمره قابل قبولی داد. در داخل کشور شبکه های مختلفی تاسیس و افتتاح شده است که از مهم ترین کارهای صداوسیما احیاء فرهنگ اصیل ایرانی  می باشد که در استانهای مختلف  زبان ها و گویش ها محلی  در حال فراموشی بود که با تاسیس شبکه های استانی احیا شد.

نماینده سوادکوه، سوادکوه‌شمالی در مجلس شورای اسلامی گفت:مردم دسترسی راحت تر به رسانه دارند مضافا به اینکه یکی از ماموریت های صدا وسیما اطلاع رسانی به موقع کارهاست در گذشته با وجود دو شبکه چند کار کلان دولت به اطلاع مردم می رسید و در بحث مجلس،قوه قضائیه و دستگاههای دیگر اطلاع رسانی نمی شد،با  تاسیس شبکه های استانی ،مردم از کارهای شهرستانی و حتی روستایی خود مطلع می شوند.

علیپور با اشاره به شعار انقلاب در خصوص کم کردن فاصله نقاط برخوردار و نقاط محروم گفت: اکنون دیگر مردم در شهرستانها  همچون  تهران شبکه های تلویزیونی را به صورت دیجتال دریافت می کنند.

وی با اشاره به تخصصی شدن شبکه ها گفت: به طور مثال یک شخص برای پر کردن اوقات فراغت خود می تواند از شبکه هایی همچون آی فیلم،تماشا استفاده کند یا در بخش کودک و نوجوان با شبکه پویا و یا جوانان با شبکه ورزش ،هرکس بر اساس تخصص یا  علاقه مندی از  شبکه ها استفاده نماید.

نماینده سوادکوه، سوادکوه‌شمالی در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد:با توجه به هجمه عظیم دشمن در بخش اینترنت و ماهواره و تحریم کشورمان در بحث رسانه و همچنین ارسال اطلاعات  برای بخش برون مرزی اگر نبود این شبکه ها وضعیت کشور نابسامان می شد.

علیپور ادامه داد:شاید عده ای انتقاد کنند که کارهای بیشتری باید صورت می گرفت اما همین شبکه ها و شبکه های استانی باعث شد بسیاری از مردم به ماهواره مراجعه نکنند .

وی با اشاره به عملکرد صدا وسیما در شبکه های برون مرزی همچون شبکه  جام جم گفت:صدا و سیما در جنگ 33 روزه با شبکه العالم که متولد تفکر انقلابی است ورود کرد ،شبکه های خبری همچون پرس تی وی و همینطور شبکه های صدا عملکرد قابل قبولی داشته و کارهای خوبی انجام شده است.

نماینده سوادکوه وسوادکوه‌شمالی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تحریم ها در بخش رسانه گفت:علیرغم تحریم هایی همچون تحریم  فیبر نوری برای شبکه سازی کانالهای تلویزیونی و حتی در اختیار قرار ندادن فضاهای ماهوره ای، مدعیان  در خصوص حقوق بشر و دهکده جهانی  تنها شعار می دهند، در زمان ورود ایران برای اطلاع رسانی درست شبکه هایمان را قطع می کردند دسترسی ها را قطع می کردند که مردم مطلع نشوند و اگر کشوری بخواهد واقعیت هارا بگوید سریع جلوگیری می کنند . البته اینها دلیل نمی شود  در برون مرزی به خصوص فرهنگ اسلامی و ایرانی کار نکنیم.

وی ادامه داد:برخی استانها هنوز گیرنده دیجیتال ندارند و ما در مجلس کمک می کنیم تا مشکلات این مناطق نیز حل شود و این موارد دلیل نمی شود نمره خوبی به مجموعه صدا وسیما و مهندس ضرغامی  ندهیم.

علیپور با اشاره به چالش های پیش روی صدا وسیما عنوان کرد: صدا و سیما خصوصا در جریان فتنه 88  در بخش اطلاع رسانی و بصیرت افزایی مردم موفق عمل نمود.به نظر بنده پس از سخنرانی روشنگرانه مقام معظم رهبری  در خصوص فتنه ،صدا وسیما با عملکرد مناسب مسئله را خوب تبیین نمود و مردم حماسه 9دی را بوجود آوردند.

وی در خصوص سریالهای مناسبتی و مذهبی گفت :سریالهایی همچون امام علی(ع)،مختارنامه،اصحاب کهف ،حضرت یوسف تاثیرات خوبی داشته است.باید کار بیشتری شو د و از کارشناسان بیشتری استفاده شود. من حتی آمارهایی دارم در کشورهای همسایه که فارسی زبان هستند به طور مثال واحدهای تجاری در زمان پخش سریال حضرت یوسف تعطیل می شد. همه مردم مطالعات قرآنی ندارند و فیلم وسریالهای با این موضوعات تاثیرات بسزایی در جذب مخاطب دارد.

علیپور در پایان تاکید کرد:مسیر صدا و سیما مسیر روشن،در خط انقلاب و ارزش های اسلامی است که به انحراف نرفته است.دیدگاه شما در مورد : مسیر صدا و سیما مسیر روشن،در خط انقلاب و ارزش های اسلامی است که به انحراف نرفته است

مسیر صدا و سیما مسیر روشن،در خط انقلاب و ارزش های اسلامی است که به انحراف نرفته است

  • پربازدیدترین ها