جمعه 24 آذر 1396 11:58:55

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اسلاید شو
چاپ

کد خبر : 11211

تاریخ انتشار : 05/08/1393 - 12:54

حجت‌الاسلام والمسلمین مصلحی:

داعش مولود اتاق فکر سیاست‌بازان جریان آمریکایی/ این جریان حمایت ایران از سوریه را دلیل ناکامی خود می‌داند

مشاور عالی نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه گفت: ما اسنادی در اختیار داریم که نشان می‌دهد آمریکایی‌ها با طراحی‌های خصمانه علیه جمهوری اسلامی ایران در مدیریت جریان مذاکرات هسته‌ای نیز کارشکنی و کینه‌ورزی می‌کنند و به قول یکی از مقامات ارشد مذاکره کننده، طرف اصلی دعوا دولتمردان آمریکایی هستند.

داعش مولود اتاق فکر سیاست‌بازان جریان آمریکایی/ این جریان حمایت ایران از سوریه را دلیل ناکامی خود می‌داند

سوادکوه- به نقل از روابط عمومی نیروی دریایی سپاه، حجت الاسلام والمسلمین حیدر مصلحی مشاور عالی نمایندگی ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی طی سخنانی در مراسم اختتامیه سی و سومین دوره مسابقات سراسری قرآن و اذان نیروی دریایی سپاه در بندرعباس، اظهار داشت: فتنه آمریکایی در منطقه خاورمیانه، آتش خشم ملت‌های منطقه علیه سیاست‌های آمریکا را شعله‌ورتر ساخته است. 
 
وزیر سابق اطلاعات با اشاره به حوادث منطقه خاورمیانه و سازماندهی جریان آمریکایی برای ایجاد تغییرات اساسی در جغرافیای عقیدتی و سیاسی این منطقه افزود: آتشی که آمریکا در دامن مردم منطقه انداخته، بی‌تردید شعله تنفر و خشم مردم علیه دسیسه‌های دنباله‌دار دولتمردان آمریکایی را گسترش و شدت خواهد بخشید. 
 
وی تصریح کرد: گروه‌های تروریستی همچون داعش که در حقیقت مولود اتاق‌های فکر سیاست‌بازان جریان آمریکایی هستند، یکی از مظاهر آشکار دشمنی و کینه‌توزی آنان نسبت به جریان مقاومت در منطقه نیز به شمار می‌آیند. 
 
حجت‌الاسلام والمسلمین مصلحی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: کیست که نداند گروه‌های تروریستی همچون داعش بدون پشتوانه‌های سنگین مالی، فکری و تسلیحاتی جریان آمریکایی، دارای عدد قابل توجه و توان قابل اعتنایی نیستند. 
 
مشاور عالی نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه ادامه داد: البته در قاموس سیاست‌های دولتمردان آمریکا علیه ملت‌های مستقل و مقاوم منطقه هر یک از گروه‌های تروریستی برای مقصد و هدف خاصی شکل گرفته و تاریخ مصرف خاصی دارند و پس از این تاریخ، اشکال و عناوین دیگری به خود می‌گیرند. 
 
وی اظهار داشت: یکی از اهداف جریان آمریکایی در سازماندهی گروه‌هایی همچون داعش، مصونیت‌بخشی به رژیم صهیونیستی برای ادامه جنایات در منطقه خاورمیانه و استمرار سیاست‌های توسعه‌طلبانه این رژیم اشغالگر است. 
 
حجت‌الاسلام والمسلمین مصلحی تصریح کرد: با جریان بیداری ملت‌ها در منطقه، بی‌تردید خواب سیاست‌سازان آمریکایی در مصونیت‌بخشی به رژیم غاصب صهیونیستی و تغییر در جغرافیای مقاومت در برابر جریان سلطه، تعبیر نخواهد شد. 
 
مشاور عالی نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه گفت: مظاهر عداوت و کینه‌توزی دولتمردان آمریکایی علیه انقلاب اسلامی یکی از آشکارترین سیاست‌های جاری این دولت در ابعاد گوناگون است که برای هیچ وجدان بیدار و آگاهی قابل تردید نیست. 

وی افزود: کینه و دشمنی آمریکا نسبت به ملت ایران تنها منحصر به اقدامات نظامی و امنیتی نبوده بلکه این کینه و دشمنی در ابعاد گوناگون شکل گرفته و امتداد پیدا کرده که جنبه‌های فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و ... را شامل می‌شود.
 
حجت‌الاسلام والمسلمین مصلحی اظهار داشت: اصطلاحاتی که امام‌خمینی(ره) و مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) در مسیر مبارزه به کار می‌برند، نباید کمرنگ شود چرا که ماهیت مبارزه ما در منطقه، درگیری با استکبار و مبارزه با تروریسم تنها بخشی از این مبارزه است. 

مشاور عالی نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه تصریح کرد: استکبار در مسائل مختلف به بن‌بست رسیده، اما انقلاب اسلامی برای همه این مسائل حرف و برنامه و راهکار دارد. 
 
وزیر سابق اطلاعات گفت: چندی پیش عنوان بیداری اسلامی که پیش آمد، عده‌ای در داخل کشور شدیداً ابراز مخالفت کردند که چرا می‌گویید بیداری اسلامی، در حالی‌که این حرکت یک حرکت آمریکایی است. 
 
وی افزود: بیداری اسلامی واقعیت مسلمی بود که حادث شد و ما برای آن طرح و برنامه نداشتیم اما آمریکایی‌ها برای سوءاستفاده از آن برنامه‌ریزی و طراحی کردند. 
 
حجت‌الاسلام والمسلمین مصلحی اظهار داشت: یکی از طرح‌های آمریکا برای سوءاستفاده از این جریان تسویه‌حساب با جریان مقاومت در منطقه بود که با سازماندهی وسیع و بهره‌گیری از ثروت قارون‌های منطقه، جریانی را به اسم بیداری و انقلاب در سوریه به راه انداختند و آن را حمایت و پشتیبانی کردند، به نام این‌که در این‌جا هم بیداری اسلامی رخ داده است. 
 
وی تصریح کرد: ما هسته اولیه جریانی را که در سوریه به اسم بیداری و انقلاب راه‌اندازی کردند کاملاً آنالیز کردیم و آن‌ها عدد و رقمی نبودند که قابل اعتنا باشند ولی از طریق حمایت‌های سنگین مالی، فکری و سیاسی و به دنبال آن حمایت‌های وسیع تسلیحاتی و اطلاعاتی و آموزشی، جریان داعش را به وجود آوردند و این مولود شوم را  تقویت کرده و به جان کشورهای منطقه و مردم آن‌ها انداختند. 
 
مشاور عالی نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه در بخش دیگری از سخنان خود گفت: حمایت‌های کاملاً مشهود جریان آمریکایی از بارزترین جلوه‌های وحشی‌گری و جنایت و کشتار و اشغالگری رژیم صهیونیستی که تازه‌ترین جلوه آن در حوادث غزه رخ داد، گواه محکمی است بر این که جریان آمریکایی در ادعای مبارزه با تروریسم دروغ می‌گوید. 
 
وی افزود: ما اسنادی در اختیار داریم که نشان می‌دهد جریان داعش از دل حمایت‌ها و سیاست‌های سیاستگذاران و اتاق‌های فکر آمریکایی زاییده شد و  تنها چیزی که شاید بتواند عوام‌فریبی آمریکایی‌ها را درباره مواضع جدیدشان علیه داعش توجیه کند، پایان یافتن تاریخ مصرف این گروه برای آمریکایی‌ها و طرح‌ریزی برای جایگزینی آن با جریان تازه‌ای در سطح منطقه است. 
 
حجت‌الاسلام والمسلمین مصلحی در ادامه اظهار داشت: جریان آمریکایی در ماجرای سوریه همه امکانات و سرمایه‌های سیاسی خود را به میدان آورد اما با وجود دستیابی به بخشی از اهداف خود در  ویران‌سازی زیرساخت‌های سوریه و درگیر کردن این کشور به عنوان بخشی از جبهه مقاومت برای مصونیت دادن به اسرائیل، بعد از گذشت 3سال و اندی با وجود همه اقدامات ممکن و بسیج امکانات، موفق به ساقط کردن بشار اسد نشده است و حمایت مالی و پشتیبانی‌های جمهوری اسلامی ایران را دلیل ناکامی خود عنوان می‌کند. 
 
وی افزود: آن‌ها از سویی تأکید دارند که ایران به دلیل تحریم‌های شکننده نمی‌تواند کاری بکند و این با گفته‌های آنان کاملاً در تناقض است چرا که اگر تحریم‌ها به زعم آن‌ها فلج‌ کننده بوده و ایران نمی‌تواند کاری بکند، این ادعا با ادعای حمایت مالی و دخالت ایران در سوریه کاملا ًدر تناقض است چرا که ایستادگی در برابر جبهه آمریکایی و حامیان منطقه‌ای آن که ثروت‌های قارونی خود را برای انهدام سوریه و ساقط کردن بشار اسد به میدان آورده‌اند، مستلزم ساختاری توانمند و قدرتمند است که نمی‌تواند کار ایرانی باشد که به زعم آن‌ها با تحریم‌ها، فلج شده و قادر به انجام کاری نیست.

مشاور عالی نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه اظهار داشت: به هر حال یک وجه ماجرا با آن چه غربی‌ها می‌گویند مغایرت دارد و همان‌طور که 8سال فشار و هجمه جبهه استکبار جهانی در دوران دفاع مقدس نتوانست آنان را به اهدافشان برساند، تحریم‌های ظالمانه جریان آمریکایی نیز نخواهد توانست اراده و توانمندی ایران را در حمایت از جبهه مقاومت سلب و تضعیف کند. 
 
وزیر سابق اطلاعات تصریح کرد: ما اسنادی در اختیار داریم که نشان می‌دهد آمریکایی‌ها با طراحی‌های خصمانه علیه جمهوری اسلامی ایران در مدیریت جریان مذاکرات هسته‌ای نیز کارشکنی و کینه‌ورزی می‌کنند و به قول یکی از مقامات ارشد مذاکره کننده، طرف اصلی دعوا دولتمردان آمریکایی هستند و الا اتحادیه اروپا و سازمان بین‌المللی انرژی اتمی و مانند آن که به لحاظ حقوقی و فنی درباره پرونده هسته‌ای ایران حرفی ندارند و اگر حرفی بزنند با اعمال نظر آمریکا می‌زنند. 
 
وی گفت: پرونده ایران در این موضوع، پرونده‌ای است که از آغاز تا پایان باید روندی فنی و حقوقی را دنبال می‌کرد اما آمریکایی‌ها آن را به یک پرونده کاملاً سیاسی تبدیل کردند تا در جریان مذاکرات با پیوند زدن آن با سایر مقولات و شرطی کردن ماجرا، ملت ایران را در برابر نظام قرار دهند و در دوره‌ای از همین مذاکرات که پرونده به سوی حل شدن پیش می‌رفت، آمریکا به عنوان بازیگردان، نقش بر هم زدن مذاکرات را به فرانسه داد و این دقیقاً بر اساس سناریوی دیکته شده‌ای بود که آمریکا بازیگری آن را به فرانسه دیکته کرد. 
 
حجت‌الاسلام والمسلمین مصلحی در ادامه و در بخش دیگری از سخنان خود با استناد به آیات قرآنی و روایات به اصل سلب و ایجاب اشاره کرد و افزود: اسلام حرفی که با بشر می‌زند در قالب همین اصل سلبی و ایجابی است. 
 
مشاور عالی نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه خاطر نشان کرد: بر این اساس اگر خداوند در جایی می‌فرماید "قولوا لا اله الا‌الله تفلحوا" و یا "انی فضلتکم علی‌العالمین" و مانند آن، این اصل حاکم و برقرار است و تأکید می‌کند تا جایی که پای ارزش‌های خودتان بایستید، "فضلتکم" هست، تا جایی که در مسیر ولایت باشید، این برقرار است و اگر این ایستادگی بر مسیر ارزش‌ها نباشد، آن سوی آیه نیز برقرار نخواهد بود. 


منبع : باشگاه خبرنگاران
دیدگاه شما در مورد : داعش مولود اتاق فکر سیاست‌بازان جریان آمریکایی/ این جریان حمایت ایران از سوریه را دلیل ناکامی خود می‌داند

داعش مولود اتاق فکر سیاست‌بازان جریان آمریکایی/ این جریان حمایت ایران از سوریه را دلیل ناکامی خود می‌داند