چهار شنبه 05 اردیبهشت 1397 03:05:36

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 1100

تاریخ انتشار : 28/08/1392 - 17:08

گران پاشا:

ایمن سازی جاده ریلی قائمشهر - شیرگاه ضروری است

مدیرکل راه آهن شمال، ایمن سازی و پیش بینی گارد مناسب درجاده قائمشهر شیرگاه در منطقه چالی را ضروری دانست.

ایمن سازی جاده ریلی قائمشهر - شیرگاه ضروری است

سوادکوه- یوسف گران پاشا پیش از ظهر سه شنبه در تشریح حادثه انحراف یکدستگاه خودرو سواری از جاده و سقوط به داخل خط آهن درمنطقه چالی شیرگاه، خواستار ایمن سازی و پیش بینی گارد مناسب در جاده قائمشهر- شیرگاه درمجاورت خط آهن شد.

وی اظهار داشت: یک دستگاه خودرو سواری پژو 207 در حد فاصل منطقه چالي و مخابرات شهر شيرگاه درحوزه كاري شركت زيگورات از جاده اصلی منحرف و به دليل عدم پيش بيني گارد مناسب خودرو مذکور به داخل خط آهن سقوط كرد.

مدیرکل راه آهن شمال با بیان مطلب فوق و با اشاره به اینکه براساس قوانین ریلی مسائل ایمنی در سیر قطارهای مسافری و باری باید بصورت کامل رعایت شود گفت: در حادثه فوق ، زمانی که خودرو سواری به دليل عدم پيش بيني گارد مناسب به داخل خط آهن منحرف و سقوط كرد با توجه به نزديكي زمان تردد قطار مسافري از محل مذكور این اتفاق می توانست به وقوع حادثه ای ناگوار تبدیل شود که به دلیل حضور بموقع پرسنل راه آهن از وقوع فاجعه برخورد خودرو با قطار و احتمال خروج از خط قطار جلوگيري شد.

مدیر کل راه آهن شمال افزود: بنا به نظرات کارشناسی این اداره کل نيوجرسي هاي نصب شده در كنار جاده هاي احداثي باید با ضریب بالای ایمنی در زمان برخورد وسائط نقليه جاده اي همراه باشد تا از وقوع چنین حوادثی جلوگیری بعمل آید.

گران پاشا خاطر نشان کرد: راه آهن شمال به جهت وظیفه ذاتی خود برای ایمن بودن سیر قطارها مکاتبات لازم را با شركت ساخت و توسعه زيربناهاي حمل و نقل استان مازندران و ارسال رونوشت این مکاتبات به ستاد حوادث غير مترقبه استانداري مازندران با موضوع ضرورت ايمن بودن محور ریلی قائمشهر- شيرگاه انجام داده که امیدواریم مسئولین این شرکت هرچه زودتر اقدامات لازم را در این زمینه بعمل آورند.

مدیر کل راه آهن شمال در پایان خاطر نشان کرد: در محور راه آهن شمال  همه روزه هفت رام قطار مسافری و بالغ بر دهها قطار باری تردد می کند که ایمن بودن مسیر خط آهن با توجه به اینکه بخش اعظمی از آن در مجاورت مناطق مسکونی قرار دارد یکی از دغدغه های اصلی مسئولین این اداره کل می باشد و دراین راستا نیز اقدامات متعددی برای حفظ و ارتقاء ایمنی از اولویت های اجرایی است.


منبع : مهر
دیدگاه شما در مورد : ایمن سازی جاده ریلی قائمشهر - شیرگاه ضروری است

ایمن سازی جاده ریلی قائمشهر - شیرگاه ضروری است

  • پربازدیدترین ها