یکشنبه 30 اردیبهشت 1397 18:40:38

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 10966

تاریخ انتشار : 01/08/1393 - 19:21

اختصاصی /به مناسبت هفته تربیت بدنی :

ورزشکارجانباز 70 درصد سوادکوهی: ورزش مقدماتی انگیزه ای است برای ورزش قهرمانی

جانبازان یادگار دوران ایثار و فداکاری و جنگ تحمیلی‏ اند، کشور ما که پایداری، آزادی و سربلندی خود را مدیون خون شهدا و رشادت های عزیزان جانباز می‏داند، جانبازان زیادی وجود دارند که در زمینه ورزشی نیز افتخارات دیگر آفریدند.

ورزشکارجانباز 70 درصد سوادکوهی: ورزش مقدماتی انگیزه ای است برای ورزش قهرمانی

یکی از این افتخار آفرینان جانباز 70 درصد سوادکوهی است  که برای اولین بار در تاریخ تیراندازی کشورمان ، موفق به كسب رتبه سوم رده بندي جهاني كميته تيراندازي بين المللي معلولين در رشته تفنگ بادي ايستاده كلاس SH1شد. به مناسبت هفته تربیت بدنی سوادکوه آنلاین گفتگویی را انجام داده است که در ادامه تقدیم می شود:

جناب آقای صالح نژاد با سپاس از اینکه وقتتان را به ما دادید، لطفاً از خودتان برایمان بگویید؟
اینجانب سید رمضان صالح نژاد متولد سال 1348 از شهر زیراب هستم. در سال 1364 در عملیات ظفر 5 در منطقه‏ ی هور الهویزه به درجه ‏جانبازی هفتاد درصدنخاعی نایل آمدم.


 

-مختصری از فعالیت ورزشی خودتان بگوئید؟

به طور حرفه ای از سال 71 فعالیت ورزشی رو شروع کردک و عضو تیم ملی شدم در سال 72 در قالب تیم ملی در اولین مسابقات ارتش های جهان در انگلستان موفق شدم در رشته تیراندازی با تفنگ بادی 1طلا و 1 نقره  کسب کنم. در مجموع تا سال 89 ،20 مدال جهانی،بین اللملی و آسیایی و 60 مدال کشوری مسابقات  کسب نمودم. در سال 89 در مسابقات گوانگجو با کسب مدال طلای آن بازیها از  تیم ملی خداحافظی کردم.

بعد از خداحافظی از تیم ملی به عنوان مربی و مدیر تیم ملی مشغول فعالیت شدم.

  -ا ز خاطره اهدا مدال به موزه آستان قدس برایمان بگوئید؟

قبل از اعزام به مسابقه تیراندازی که در کشور دانمارک در سال 1380 برگزار می شد خواهرم خواب دیده بود که من در این مسابقه طلا گرفتم و پس از دریافت مدال آن را به مشهد برده و تقدیم موزه حضرت امام رضا (ع) کردم و تا قبل از اعزام به مسابقه دانمارک خواب را به من نگفت وقتی مدال طلا گرفتم ماجرا را برایم تعریف کرد  و من طبق خوابی که ایشان دیده بودند مدال طلا و دو مدال دیگر خود را به موزه حضرت اهداء کردم.

از راست:
مدال نقره مسابقات قهرمانی تیر اندازی معلولان جهان سوئیس2006میلادی
مدال برنز تیر اندازی نهمین دوره مسابقات فسبیک آسیا واقیانوسیه مالزی 2006 میلادی
مدال طلا مسابقات آزاد قهرمانی تیر اندازی معلولین حهان دانمارک2001 میلادی

 

ـ  ورزش چه تاثیری در زندگیتان داشت؟
ورزش به خصوص تیراندازی غیر از بعد جنگی و سفارش پیامبر اکرم (ص)،انسان را هدفمند ،منظم و متفکر می سازد و تمام این موارد در زندگی شخصی من مشهود است.
ـ به عنوان یک ورزشکار در شهرستان سوادکوه با چه مشکلات و موانعی روبه‏ رو هستید؟
به نظر بنده سالن های ورزشی در سطح شهرستان زیاد است ولی امکانات موجود در آن بسیار ضعیف می باشد ولی نکته مهم تر نبود مربی است که به مراتب ضعف بزرگتری محسوب می شود.
در حوزه ورزش جانبازان در رشته تیراندازی  از بهترین امکانات ورزشی در سطح استان برخوردار می باشیم و میزبان بسیاری از جانبازان،فرزندان و همسران شهدا از سراسر استان بوده ایم.
در رشته های ورزشی دیگر همچون ورزش های پرتابی مانند  دیسک  و ... یا سایر رشته های ورزشی هیچ امکاناتی برای جانبازن و معلولان در سطح شهرستان وجود ندارد که باید مسولان و دستگاههای ذیربط به این امر توجه ویژه داشته باشند.

ـ به عنوان کسی که در سطح مسابقات ورزشی فعالیت داشته و دارای افتخاراتی هم هستید،  برای رشد ورزش شهرستان به مسئولین چه توصیه ای می کنید؟

با توجه به این نکته که سلامت جسم سلامت روح را در پی دارد انتظارمان این است که از هیچ تلاشی در خصوص تهیه امکانات برای سالن های ورزشی برای همه مردم  و ایجاد فضاهای ورزشی برای جانبازان دریغ نکنند که ورزش از بسیاری آسیب های اجتماعی جلوگیری می کند.

ـ به عنوان رزمنده‏ و ورزشکار جوان نسل دیروز چه انتظاری از جوان نسل امروز دارید و به آنان چه توصیه ای می کنید؟

برای تحصیل خوب و سلامتی جسم ،ورزش را نه در حد قهرمانی که در حد معمولی انجام دهند.
به همه مردم و به خصوص جوانان توصیه می کنم به ورزش که شروع ورزش ،موجب استعداد یابی است. نتیجه ورزش مقدماتی انگیزه ای برای ورزش قهرمانی است.

ـ در پایان اگر صحبت خاصی دارید بفرمایید؟
برای همه هموطنان خوبم به خصوص مردم سوادکوه آرزوی سلامتی و برای جوانان آرزوی موفقیت دارم که چه بسا آیینده سازان کشور عزیزمان هستند.

شایان ذکر است سید رمضان صالح نژاد مدیر و موسس موقوفه مجموعه ورزشی صالح زیراب است که در آمد آن برای معلولین جسمی و حرکتی هزینه  می شود.

 

دیدار با مقام معظم رهبری

مسابقات المپیک 2008 پکندیدگاه شما در مورد : ورزشکارجانباز 70 درصد سوادکوهی: ورزش مقدماتی انگیزه ای است برای ورزش قهرمانی

ورزشکارجانباز 70 درصد سوادکوهی: ورزش مقدماتی انگیزه ای است برای ورزش قهرمانی

  • پربازدیدترین ها