چهار شنبه 05 اردیبهشت 1397 03:29:09

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

پیشنهاد سردبیر
چاپ

کد خبر : 109

تاریخ انتشار : 28/06/1392 - 07:08

واكنش وزير اطلاعات به پيگيري انتشار فايل صوتي و تصويري منتسب به هاشمي در سوادکوه

وزیر اطلاعات می گویدموضوع فایل صوتی منتسب به هاشمی رفسنجانی را نه دیده و نه شنیده است.

واكنش وزير اطلاعات به پيگيري انتشار فايل صوتي و تصويري منتسب به هاشمي در سوادکوه

سوادكوه- حجت الاسلام محمود علوی وزیر اطلاعات در حاشیه جلسه هیات دولت در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا وزارت اطلاعات موضوع فایل صوتی منتسب به هاشمی رفسنجانی که از سوی وی گفته شده جعلی است را پیگیری می‌کند یا خیر، گفت:«بنده نه فایل صوتی را شنیده‌ام و نه دیده‌ام.یعنی فرصت نکرده‌ام آن را ببینم،»

نقل قولی از هاشمی در مراسم سالگرد آیت الله صالحی مازندرانی که در آن رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام بمباران شیمیایی در سوریه را محکوم کرده بود، اظهاراتی که از آن استنباط می شد او بشار اسد را مسئول بمباران شیمیایی دانسته و موجی از انتقادها را به دنبال داشت. هاشمی در جریان سفر به سواد کوه در سخنرانی اش در مراسم سالگرد آیت الله صالحی، گفته بود: «مردم سوریه بیش از 100 هزار کشته و 8 میلیون آواره دادند در داخل و خارج، زندان ها پر از مردم، زندان ها جا ندارد بعضی از ورزشگاه ها را گرفتند، آنها را پر کردند شرایط بدی بر مردم حاکم است مردم از یک طرف از طرف خود حکومتشان بمباران شیمیایی می شوند و از طرف دیگری امروز منتظر بمب های آمریکا باید بمانند .»

در ادامه نیز انتشارویدئویی منتسب به هاشمی که این اظهارات در آن بیان شده بود، موجب شد زاکانی از نمایندگان تهران در نطق خود در مجلس خواستار تکذیب این اظهارات از سوی هاشمی رفسنجانی شود.

هر چند بین صدا و تصویر منتشره ارتباط دقیقی وجود نداشت و مخاطب می بایست با حدس این سخنان را اظهارات هاشمی تلقی کند،ولی اظهارات علی مطهری در حاشیه یک جلسه علنی مجلس در خصوص این ویدئو و بیان اینکه این اظهارات از سوی هاشمی بیان شده موجب شدتا همه منتظر واکنش شخص هاشمی رفسنجانی باشند.

چند روز بعد از این واکنش ها، آیت الله هاشمی رفسنجانی 16 شهریور ماه در دیدار اعضای کمیته فرزندان شاهد و ایثارگران، با محکوم کردن شدید تهدیدات اخیر آمریکا و برخی کشورهای غربی علیه کشور سوریه گفت:«متأسفانه مردم سوریه که حدود دو سال است درگیر جنگ داخلی و انواع رنج‌ها وآوارگی کم‌سابقه هستند، در حال حاضر نیز مورد تهدید خارجی به بهانه‌های هنوز اثبات نشده استفاده از سلاح شیمیایی قرار گرفته‌اند.»

هاشمی در آن جلسه تاکید کرد که اخیراً نقلی از بنده در مورد سوریه «بهانه سوء استفاده و تخریب‌های جدید توسط برخی رسانه‌ها را فراهم کرد که به هیچ وجه صحیح نیست.»

براساس خبر منتشر شده از سوی تسنیم، وزیر اطلاعات در حاشیه جلسه امروز هیات دولت، همچنین اضافه کرده است که اگر درخواستی در این زمینه باشد،آن را پیگیری می کند.

وی گفته است:«اگر چنین درخواستی برای پیگیری انجام شود قطعا در تشکیلات این موضوع بررسی می‌شود، اما نتیجه نهایی در این زمینه نبوده است.»

وزیر اطلاعات  در خصوص رخداد های مراسم ختم والده سرلشکر قاسم سلیمانی مبنی بر برخورد یکی از محافظان وی با خبرنگاران گفت: بنده در مراسم ختم مادر سرلشکر سلیمانی شرکت کردم، قصد خروج از مسجد را داشتم یک جوانی نزد من آمد و رزومه کاری و مقاله‌هایی که در رابطه با بحث‌های امنیتی نوشته بود را به من داد.

وی افزود: این جوان تلاش می‌کرد که در هنگام خروج من به اصطلاح کسی مزاحم نشود. آن فرد تا درب خروجی بنده را مشایعت کرد تا اینکه خبرنگاران نزد من آمدند و سوالاتی را مطرح کردند که در این بین آن فرد برخورد خوبی را با یکی از خبرنگاران نداشت.
وزیر اطلاعات خاطر نشان کرد: من به او گفتم که این کار شما درست نیست. از خبرنگاران نیز عذرخواهی کردم و گفتم وی ارتباط کاری با بنده ندارد و خودسرانه پیش ما راه افتاده بود.
علوی با بیان اینکه همه خبرنگاران مانند آحاد ملت برای ما عزیز هستند تصریح کرد: بنده قبلا هم گفته بودم و الان هم می‌گویم که اگر او در مرحله گزینش بود، او را تایید نمی‌کردم، هر چند که او از خبرنگاران عذرخواهی کرد و بنده هم از این قشر عزیز عذرخواهی می‌کنم.
وی خاطر نشان کرد: با اقشار مختلف مردم کار کرده‌ام. عزیزان وقتی ما را می‌بینند ابراز محبت می‌کنند و عکس یادگاری می‌گیرند، اما مشاهده شده است که افرادی برخی محافل از این عکس‌ها سوء استفاده می‌کنند و می‌گویند ما با چنین افرادی ارتباط داریم. خوب است شما عزیزان اطلاع‌رسانی خوبی در این زمینه انجام دهید تا چنین مشکلاتی پیش نیاید.


منبع : خبر آنلاين
دیدگاه شما در مورد : واكنش وزير اطلاعات به پيگيري انتشار فايل صوتي و تصويري منتسب به هاشمي در سوادکوه

واكنش وزير اطلاعات به پيگيري انتشار فايل صوتي و تصويري منتسب به هاشمي در سوادکوه

  • پربازدیدترین ها