یکشنبه 02 اردیبهشت 1397 11:34:28

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 10875

تاریخ انتشار : 30/07/1393 - 10:06

نرگس کمالی:

طرح مجلس برای انتخاب مستقیم شهرداران در جهت تضعیف شوراها است

نماینده مازندران در شورای عالی استان‌ها با اشاره به طرح انتخاب مستقیم شهرداران توسط مردم، گفت: طرح مجلس برای انتخاب مستقیم شهرداران در جهت تضعیف شوراها است.

طرح مجلس برای انتخاب مستقیم شهرداران در جهت تضعیف شوراها است

سوادکوه-نرگس کمالی  با اشاره به لایحه دولت برای انتخاب مستقیم شهرداران شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر با انتخاب مستقیم مردم، گفت: مجلس شورای اسلامی نیز با امضای طرحی به انتخاب شهرداران شهرها توسط هیئت حل اختلاف شهرستانی رای داد.

نماینده مازندران در شورای عالی استان‌ها با بیان اینکه نمایندگان مجلس شورای اسلامی در طرح خود به معرفی ۳ کاندیدای اصلح به شورای شهر برای تعیین شهردار اشاره کرده‌اند، افزود: اعضای شورای اسلامی شهرها به عنوان نمایندگان مستقیم مردم هستند وطرح انتخاب شهرداران از طریقی غیر از انتخاب مستقیم شوراهای اسلامی بی‌مهری به آرای مردم است.

نماینده شورای اسلامی شهرستان سوادکوه در شورای عالی استان‌های کشور با تاکید بر اینکه طرح مجلس شورای اسلامی برای انتخاب شهرداران در جهت تضعیف شوراها و سهم‌خواهی از آن است، خاطر نشان کرد: در رایزنی با تعدادی از نمایندگان مجلس، آنان با اشاره به سرفصل طرح از محتوای آن اظهار بی‌اطلاعی کردند.

کمالی به نقاط ضعف طرح انتخاب شهردار توسط هیئت حل اختلاف که از نماینده مجلس، نماینده استاندار و نماینده دادگستری تشکیل می‌شود، اشاره کرد و افزود: یکسان بودن منبع تایید و عزل شهردار، هزینه‌داربودن انتخابات توسط دولت و در صورت برگزاری هم‌زمان با سایر انتخابات نیز مسئله برگزاری انتخابات پس از عزل شهردار مطرح است که برگزاری انتخابات مجدد و یا بدون شهردار بودن شهر هم مطرح است.

 عضو شورای اسلامی شهر زیراب یا یادآوری اقبال جهانی به خرد جمعی و استفاده از مشاوره در کشورهای توسعه‌یافته و در حال توسعه، خاطر نشان کرد: نمایندگان مجلس شورای اسلامی، اعضای شورای اسلامی شهرها و روستاها را رقبای خود ندانند بلکه آنان را به عنوان بازوان توانمند خود بدانند و از طرح‌هایی که شورای اسلامی شهرها را تضعیف می‌کند دوری کنند.


منبع : سوادکوه نیوز
دیدگاه شما در مورد : طرح مجلس برای انتخاب مستقیم شهرداران در جهت تضعیف شوراها است

طرح مجلس برای انتخاب مستقیم شهرداران در جهت تضعیف شوراها است

  • پربازدیدترین ها