جمعه 01 تیر 1397 00:36:19

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 10859

تاریخ انتشار : 30/07/1393 - 08:47

نفرات برتر جشنواره عکس لفور معرفی شدند:

اختتامیه جشنواره عکس لفور برگزار شد

آیین پایانی جشنواره عکس لفور با حضور جمعی از هنرمندان، نخبگان و مسئولان در روستای کالیکلای لفور از توابع شهرستان سوادکوه شمالی با معرفی نفرات برتر برگزار شد.

اختتامیه جشنواره عکس لفور برگزار شد

سوادکوه- آیین پایانی جشنواره عکس لفور روز شنبه با حضور جمعی از هنرمندان، نخبگان و مسئولان در روستای کالیکلای لفور از توابع شهرستان سوادکوه شمالی با معرفی نفرات برتر برگزار شد.

دبیر جشنواره عکس لفور درباره اهداف برگزاری جشنواره عکس گفت: جشنواره عکس لفور به‌ منظور معرفی منطقه لفور از سوادکوه شمالی با رویکرد ارج نهادن به جایگاه روستاییان، معرفی فرهنگ روستایی و فراهم ساختن زمینه‌ای برای تبیین سیاست‌های دولت درباره توسعه و پیشرفت روستایی انجام گرفت.

اصغر محمدی به ظرفیت‌های منطقه اشاره کرد و گفت: عکس زبان عمومی بوده که می‌توان با روشی صحیح و بی‌واسطه مفاهیم غنی و درک درست از واقعیت‌ها را به مخاطبان و مسئولان ارائه داد.

دبیر جشنواره عکس لفور اظهار امیدواری کرد اگر مسئولان بتوانند دست یاری به ما دهند در آینده نه چندان دور می‌توانیم با برگزاری جشنواره‌هایی شامل آداب و رسوم روستایی، بازی‌های بومی محلی، موسیقی روستایی سبب ایجاد شور و نشاط و همگرایی اجتماعی در روستاهای لفور شده و به حفظ و احیای فرهنگ غنی و ریشه‌دار روستایی و فرهنگ بومی کمک کنیم.

در این مراسم ضمن پخش کلیپی از معرفی و جاذبه‌های منطقه لفور، روزبه محمودی بخشدار شهرستان سوادکوه شمالی نیز به وضعیت گذشته و کنونی منطقه اشاره کرد و فعالیت‌های در دست اجرای این منطقه را تشریح کرد.

میرصفی اندیکلایی از داوران بین‌المللی عکاسی به نحوه داوری و ساختار عکس‌های ارسال شده پرداخت.

وی بیان داشت: در این جشنواره 125 عکاس با ارسال 1300 عکس شرکت کردند که در پایان مریم رسولی رتبه  اول، نورا شاملی رتبه دوم و علی رزاقی رتبه سوم این دوره را کسب کردند.

در این مراسم از حامد پراکند، امید منعمی، یاسر نتاج، عباس لاسمی، خاطره محمدی، آمنه حبیب پوریان، مریم امیری بورخانی به خاطر ارسال عکس مناسب شایسته تقدیر اعلام شدند.


منبع : فارس
دیدگاه شما در مورد : اختتامیه جشنواره عکس لفور برگزار شد

اختتامیه جشنواره عکس لفور برگزار شد

  • پربازدیدترین ها