یکشنبه 03 تیر 1397 13:29:18

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 10846

تاریخ انتشار : 29/07/1393 - 22:09

کمال علیپور:

شعار تدبیر و امید در معرفی وزیر علوم لحاظ شود/رئیس جمهور معیارها را رعایت کند

رئیس جمهور برای تصدی وزارت علوم باید فردی را معرفی کند که معیارهای مورد نظر مقام معظم رهبری را داشته باشد و دغدغه های مورد نظر نمایندگان در حوزه وزارت علوم را رفع کند.

شعار تدبیر و امید در معرفی وزیر علوم لحاظ شود/رئیس جمهور معیارها را رعایت کند

کمال علیپور  با اشاره به اهمیت وزارت علوم، اظهار داشت: وزارت علوم به جهت وظیفه خطیری که در انتقال فرهنگ به نسل جوان دارد، نباید وارد بازی های سیاسی شود.

مسائل سیاسی در کنار فضای علمی رصد شود

وی افزود: یک جناح خاص سیاسی نباید در محیط علمی کشور فعالیت کند، دانشگاه باید در زمینه علمی و تخصصی پویا و زنده باشد و در کنار فضای علمی، دانشجویان، مسائل سیاسی کشور را رصد کنند.

نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه شمالی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به استیضاح فرجی دانا و مسائل به وجود آمده در زمان مدیریت وی، خاطرنشان کرد: متاسفانه برخی افراد در دولت استیضاح را با بورسیه غیر قانونی و تخلفات صورت گرفته، گره زدند تا نمایندگان را از مسیر و حق قانونی خود منحرف کنند.

دوره فرجی دانا، دوره شکوفایی فتنه گران بود

علیپور ضمن اشاره به نیاز تعامل بین مجلس و دولت تصریح کرد: در دوره مدیریت وزیر گذشته  هماهنگی بین مجلس و وزات علوم وجود نداشت، به خصوص در بکارگیری نیروهای موثر در فتنه 88 و عدم اختیار در بکارگیری و عزل و نصب مدیران و معاونین وزارتخانه و با توجه به تذکرات مختلف مجلس در این خصوص، اقدام عملی جهت رفع دغدغه های نمایندگان مشاهده نشد.

موضع وزیر آینده در خصوص فتنه 88 شفاف باشد

این نماینده در خصوص ویژگی ها و شاخص های وزیر علوم تاکید کرد: ولایت پذیری، در مسیر فرهنگ انقلاب بودن، خستگی ناپذیری، حافظ ارزش های انقلاب و جهت دهی آن بودن، خلاقیت، سطح علمی و موضع گیری شفاف فرد در خصوص فتنه 88، از ملاک های بنده به عنوان نماینده مردم است.

وی در خصوص انتظارت مجلس و نمایندگان از دولت برای معرفی وزیر علوم خاطرنشان کرد: مجلس و نمایندگان خود را حامی دولت می دانند و نگاه نمایندگان در جهت کمک به دولت بوده و در خصوص معرفی وزیر علوم، مواردی همچون توانمندی فرد، قدرت اختیار و تصمیم گیری و مسائل جریان فتنه مورد توجه قرار گیرد.

علیپور در خصوص معرفی فردی که قبلاً برای وزارتخانه دیگر معرفی شده و رأی اعتماد نیاورده برای پست وزارت علوم، عنوان کرد: شاید یک فرد در پستی موثر و مفید نبوده ولی در پست دیگر توانمند باشد و منع قانونی ندارد مگر اینکه ملاک ها رعایت نشود، که مطمئناً شخص آقای رئیس جمهور با توجه به شاخصه های مجلس چنین شخصی را معرفی نمی کند.

شعار تدبیر و امید در معرفی وزیر علوم لحاظ شود

نماینده مجلس نهم توصیه کرد: رئیس جمهور برای تصدی وزارت علوم باید فردی را معرفی کند که معیارهای مورد نظر مقام معظم رهبری را داشته باشد و دغدغه های مورد نظر نمایندگان در حوزه وزارت علوم را رفع کند، شعار تدبیر و امید در معرفی وزیر علوم لحاظ شود، به روز و پیش رو باشد تا بتواند انشاءالله به خواسته های جوانان این مرز و بوم که چشم امید به نظام دوخته اند تا به قله های موفقیت و پیشرفت برسند، جامه عمل بپوشاند.


منبع : بلاغ
دیدگاه شما در مورد : شعار تدبیر و امید در معرفی وزیر علوم لحاظ شود/رئیس جمهور معیارها را رعایت کند

شعار تدبیر و امید در معرفی وزیر علوم لحاظ شود/رئیس جمهور معیارها را رعایت کند

  • پربازدیدترین ها