دوشنبه 04 تیر 1397 06:59:05

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 10760

تاریخ انتشار : 28/07/1393 - 12:32

در معاینه فنی متخصصان مشخص شد

حال پل 77 ساله ورسک مساعد است

با عبور چندگانه قطار دوبله دیزل 120 تنی و دو واگن باردار 80 تنی از روی پل ورسک و با ثبت اطلاعات و مقایسه آن با اطلاعات تئوریک قبلی، سلامت فیزیکی سازه پل تایید شد.

حال پل 77 ساله ورسک مساعد است

سوادکوه-پل ورسک که در سال 1316 ساخته شده، از بزرگترین پل های راه آهن سراسری ایران است که در ارتفاعات روستای ورسک در شهرستان سوادکوه قرار دارد و در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.

یوسف گران پاشا اظهار داشت: سه تیم از متخصصان دانشگاه علم و صنعت تهران به همراه کارشناسان خط و سازه های فنی مرکز تحقیقات راه آهن کشور کنترل مصالح و مقاومت سازه و مسایل لرزه نگاری پل ورسک را در مدت پنج روز انجام دادند.

وی با اشاره به ارتفاع 110 متری پل ورسک از کف دره که آن را به مرتفع ترین پل خط آهن شمال ایران تبدیل کرده، افزود: با نصب سنسورهای شتاب سنج، تغییر مکان سنج در قوس میانی پل و نصب ابزارهای دقیق برای دسترسی به قوس پل، سنجش سلامت این پل انجام شد.

مدیرکل راه آهن شمال کشور گفت: با عبور چندگانه قطار دوبله دیزل 120 تنی و دو واگن باردار 80 تنی از روی پل ورسک و با ثبت اطلاعات و مقایسه آن با اطلاعات تئوریک قبلی، سلامت فیزیکی سازه پل تایید شد.

وی سنجش سلامت فنی سازه های پل ورسک برای ایمن بودن عبور قطار و ماشین آلات ریلی را ضروری دانست.

پل ورسک که یکی از مهم ترین سازه های مهندسی راه آهن کشور محسوب می شود، در منطقه عباس آباد سوادکوه و روی دره ورسک با ارتفاع 110متر از کف دره با یک دهانه قوسی به طول 66 متر و طول کلی 99 متر بنا شده است.


منبع : ایرنا
دیدگاه شما در مورد : حال پل 77 ساله ورسک مساعد است

حال پل 77 ساله ورسک مساعد است

  • پربازدیدترین ها