جمعه 24 آذر 1396 19:41:01

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 10712

تاریخ انتشار : 27/07/1393 - 19:06

اختصاصی / سوادکوه آنلاین گزارش می دهد:

محکومیت حکم اعدام شیخ نمر از سوی ائمه جمعه سوادکوه

ائمه جمعه شهرستان سوادکوه ضمن محکومیت صدور حکم اعدام آیت‌الله نمر، رهبر شیعیان در عربستان، ‌این اقدام را در واقع انتقام عربستان از تفکر انقلابی این عالم مجاهد که برگرفته از انقلاب اسلامی ایران است،دانستند

محکومیت حکم اعدام شیخ نمر از سوی ائمه جمعه سوادکوه

امام جمعه زیراب در گفت‌وگو با خبرنگار  سوادکوه آنلاین ضمن محکومیت این موضوع، اظهار کرد: جهت روشن تر شدن موضوع باید به تاریخ دخالت های کشورهایی همچون انگلیس و آمریکا در امور اعراب و مسلمانان  اشاره کرد ، آنها در راستای برنامه های صهیونیستی  با ایجاد فرق ضاله همچون وهابیت در برابر اهل تسنن و بهائیت در برابر تشیع  بر علیه اعتقادات مذهبی مسلمان و ایجاد اختلاف در بین مذاهب برنامه ریزی می کنند.

حجت الاسلام رضایی تصریح کرد: با طلوع انقلاب اسلامی بسیاری از آزادیخواهان جهان  از این نهضت الگو برداری کردند و دست ابرقدرتها در خصوص ادعای آزادیخواهی رو شد و با جنگ تبلیغاتی و رسانه ای با حضور اندیشمندان توانمند در اتاق فکرشان ،می خواهند چهره دیگری از خود نشان دهند که دیگر مردم سراسر جهان مطلب را درک می کنند.

 

وی ادامه داد: کشوری همچون آمریکا معمولا چندین هدف را در مواضع راهبردی خود در منطقه دنبال می کند که تامین امنیت رژیم صهیونیستی هدف اصلی است. با توجه به موفقیت های ایران در بحث لبنان ،کمک به سوریه ،کمک به مقاومت غزه و کمک به عراق جهت نبرد با داعش دچار سردرگمی و با بن بست روبرو شده است.

 
حجت الاسلام رضایی با بیان اینکه آن‌ها با مسیر و اهداف شیعه مخالف هستند، افزود: قطعاً آن‌ها این حرکت را از روی دشمنی با شیعیان انجام می‌دهندو در واقع با دخالت در امور عربستان  و ملعبه قرار دادن آل سعود می توان گفت صدور حکم اعدام این مرجع عالی‌قدر توسط آل‌سعود در ایام عید غدیر که سند حقانیت شیعه به حساب می‌آید، نشان‌گر دشمنی‌ آن‌ها با مسیر و خط‌‌ و مشی شیعیان و انتقام از تفکر انقلابی این مجاهد و عالم شیعی که برگرفته از انقلاب اسلامی ایران است، دانست.

حجت الاسلام رضایی با بیان اینکه آیت‌الله نمر از جایگاه ویژه‌ای در جهان اسلام برخوردار هستند، گفت: این روند ادامه نخواهد داشت ،اینهمه شکم پاره گی ،تضیع  حقوق ملت مسلمان بی جواب نخواهد ماند و ان شاءلله اهل تسنن و اهل تشیع از شر آنان خلاص خواهند شد.

 

نگاهی کوتاه به روند صدور حکم اعدام شیخ نمر

آیت‌الله نمر در بیستم تیرماه سال 92 در حالی که داشت از مزرعه خود برمی‌گشت، از ناحیه پا توسط نیروهای آل‌سعود مورد هدف گلوله قرار می‌گیرد و به مکانی نامعلوم انتقال داده می‌شود و سرانجام روز چهارشنبه حکم وی توسط رسانه‌های عربستان منتشر شد.

اجرای ولایت‌فقیه در عربستان و بحرین و همچنین اهانت به برخی صحابه پیامبر گرامی اسلام (ص) و سران مملکتی از اتهامات این شیخ مدافع حقوق مردم عربستان به حساب می‌آید که برای این اتهام‌ها حکم اعدام وی صادر شده است.

 

دادگاه جنایی ریاض، پایتخت عربستان چهارشنبه حکم اعدام تعزیری شیخ نمر باقر النمر، روحانی مبارز شیعه عربستان را به اتهام «توهین به نظام آل سعود، تحریک مردم علیه نظام، شرکت در اعتراضات و حمایت از انقلاب مردم بحرین» صادر کرده است.

 



دیدگاه شما در مورد : محکومیت حکم اعدام شیخ نمر از سوی ائمه جمعه سوادکوه

محکومیت حکم اعدام شیخ نمر از سوی ائمه جمعه سوادکوه