چهار شنبه 27 دی 1396 00:32:20

 

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 10545

تاریخ انتشار : 24/07/1393 - 19:38

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سوادکوه:

۷۰۰ نفر در سوادکوه کارت شناسایی صنعتگری صنایع دستی دارند

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سوادکوه با اشاره به برگزاری رایگان کلاس آموزشی صنایع دستی، گفت: ۷۰۰ نفر در سوادکوه کارت شناسایی صنعتگری صنایع دستی دارند.

۷۰۰ نفر در سوادکوه کارت شناسایی صنعتگری صنایع دستی دارند

سوادکوه-رضا دانش‌زاده  با اشاره به برنامه‌ریزی برای احیای جاجیم بافی آلاشت، گفت: جاجیم بافی از هنر‌های اصیل صنایع دستی شهرستان سوادکوه با شهرت جهانی است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان سوادکوه به صادرات جاجیم سوادکوه به کشورهای مختلف در گذشته اشاره کرد و با بیان اینکه اداره میراث فرهنگی سوادکوه برای احیای میراث گذشتگان سوادکوه در حوزه صنایع دستی برنامه‌ریزی می‌کند، افزود: ایجاد و تقویت کارگاه جاجیم‌بافی الاشت سوادکوه در اولویت برنامه‌های اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان سوادکوه قرار دارد.

وی به برنامه‌های احیای جاجیم‌بافی الاشت اشاره و خاطر نشان کرد: از بخش خصوصی برای ایجاد کارگاه آموزشی و تولیدی جاجیم‌بافی الاشت استفاده می‌کنیم و در این زمینه رایزنی‌های اولیه انجام شده است.

دانش‌زاده با اشاره به حمایت از بخش خصوصی برای هماهنگی‌های لازم برای بازار فروش محصولات و ارائه تسهیلات به بخش خصوصی، افزود: صنایع دستی سوادکوه در رشته‌های گلیم بافی، جاجیم بافی، قلاب دوزی، دوخت لباس‌های سنتی، معرق‌کاری و منبت‌کاری و لاک‌تراشی فعالیت می‌کنند.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان سوادکوه از برگزاری کلاس آموزش رایگان صنایع دستی در اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان سوادکوه در شهر پل‌سفید خبر داد و خاطر نشان کرد: ۷۰۰ نفر در سوادکوه کارت شناسایی صنعتگری صنایع دستی دارند.


منبع : سوادکوه نیوز
دیدگاه شما در مورد : ۷۰۰ نفر در سوادکوه کارت شناسایی صنعتگری صنایع دستی دارند

۷۰۰ نفر در سوادکوه کارت شناسایی صنعتگری صنایع دستی دارند