شنبه 01 اردیبهشت 1397 15:48:38

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

پیشنهاد سردبیر
چاپ

کد خبر : 10510

تاریخ انتشار : 24/07/1393 - 13:55

صدورحکم اعدام شیخ نمر نشانۀ چیست؟

فعال سیاسی عربستانی با اعلام اینکه رژیم آل سعود بهای سنگین صادر کردن حکم اعدام شیخ نمر النمر را خواهد پرداخت، افزود: صدور حکم اعدام شیخ النمر بیانگر آشفتگی وسردرگمی رژیم آل سعود و مخالفتش با حل مسالمت آمیز بحران عربستان است.

صدورحکم اعدام شیخ نمر نشانۀ چیست؟

سواکوه-فؤاد ابراهیم  گفت: آل سعود به خوبی می داند که نباید در این اوضاع بحرانی عربستان چنین حکم نابخردانه ای را صادر می کرد و سرانجام بهای سنگین این حکم را پرداخت خواهد کرد.


فعال عربستانی افزود: رژیم آل سعود از محبوبیت شیخ النمر آگاه است و می داند که محبوبیتش بیشتر شده است و قضیه شیخ نمر هم اکنون به  قضیه ای بین المللی تبدیل شده است.

ابراهیم گفت: اگر رژیم آل سعود  عاقل بود، چنین حکمی صادر نمی کرد ولی از این رژیم هر کار غیرمنتظره و غیرعاقلانه ای انتظار می رود و متأسفانه عربستان به دست عده ای احمق اداره می شود که گویا عربستان مِلک  شخصی شان است.

وی تصریح کرد: صدور حکم اعدام شیخ نمر وضعیت پیچیده عربستان را بدتر و زمینه تشدید اعتراضات را فراهم خواهد کرد. شیخ نمر بی گناه  است و باید فورا و بدون قید و شرط آزاد شود.

دادگاه کیفری ریاض امروز شیخ نمر النمر را به جرم توهین به رژیم حاکم، تحریک مردم، مشارکت در اعتراضات، حمایت از انقلاب بحرین و ترغیب مردم به بازسازی بقیع محکوم به اعدام کرد.

شیخ  نمر النمر روز 8 جولای 2013  پس از مجروح شدن به ضرب گلوله نیروهای رژیم آل سعود بازداشت شده بود .


دیدگاه شما در مورد : صدورحکم اعدام شیخ نمر نشانۀ چیست؟

صدورحکم اعدام شیخ نمر نشانۀ چیست؟

  • پربازدیدترین ها