شنبه 01 اردیبهشت 1397 00:19:05

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 10238

تاریخ انتشار : 20/07/1393 - 14:31

معاون وزیر راه و شهرسازی:

محور سوادکوه-تهران تا پایان سال چهارخطه می‌شود/ تکمیل محور هراز تا سال ۹۵

معاون وزیر راه از اتمام تعریض و چهارخطه شدن حدود ۴۰ کیلومتر از مسیر ۱۱۰ کیلومتری جاده هراز خبر داد و گفت: طرح تعریض و چهارخطه شدن محور سوادکوه-تهران تا پایان امسال و عملیات اجرایی محور هراز تا سال ۹۵ به اتمام می‌رسد.

محور سوادکوه-تهران تا پایان سال چهارخطه می‌شود/ تکمیل محور هراز تا سال ۹۵

سوادکوه-به نقل از روابط عمومی شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، ‌علی نورزاد در بازدید از عملیات تعریض و چهارخطه شدن محور ارتباطی هراز بیان کرد: هم اکنون مراحل پایانی چهارخطه شدن محور سوادکوه به سمت تهران در حال انجام است و تمام تلاش ما بر این است تا پایان امسال و قبل از تعطیلات نوروز 94 این محور بهره‌برداری شود.

وی افزود: تاکنون بیش از 40 کیلومتر از مسیر 110 کیلومتری جاده هراز از آمل تا ابتدای حوزه استحفاظی استان تهران تعریض و چهارخطه شده و باقی مسیر در 5 بخش در حال انجام است.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه اضافه کرد: هم اکنون زیرسازی و چهارخطه کردن حدود 20کیلومتر از جاده هراز در دست اجرا است و طبق برنامه پیش بینی شده، این مقدار تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد.

نورزادکوهستانی بودن وحجم بالای تردد در جاده هراز را از مشکلات پیش رو در اجرای سریع‌تر کار بیان کرد و ادامه داد: تعداد 20 دهنه تونل در مسیر اجرای طرح تعریض جاده هراز طراحی شده که تاکنون 13 دهنه آن به پایان رسیده و حفاری باقیمانده تونل ها نیز در حال اتمام است.

معاون وزیر راه و شهرسازی یادآور شد: برای تکمیل طرح تعریض و چهارخطه شدن جاده هراز در حوزه استحفاظی مازندران به حدود هفت‌هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

وی افزود: از دیگر مشکلات و چالش ها در مورد توسعه راه‌ها در مازندران، مسئله زیست محیطی و کمبود اعتبار مورد نیاز است و باید نمایندگان‌ مردم استان در مجلس با تلاش مضاعف برای تامین اعتبار استان در مجلس شورای اسلامی کوشش کنند.

نورزاد در این بازدید همچنین ضمن اشاره به پیام مقام معظم رهبری خواستار عزم ملی و مدیریت جهادی برای اتمام پروژه های راهسازی در مازندران شد و گفت: با همت و تلاش ‌مسولان تلاش می‌کنیم عملیات تعریض و چهارخطه محور هراز به اتمام برسد.

* تعریض محور نور-چمستان-آمل

نورزاد همچنین در بازدید از پروژه تعریض محور  نور _ چمستان _ آمل  هدف اصلی این بازدید را بررسی مشکلات و موانع اجرایی این پروژه برشمرد و افزود: با توجه به حجم تردد و موقعیت خاص این محور می‌طلبد تا با برنامه ریزی مناسب و تامین اعتبارات کافی عملیات تعریض و چهارخطه نمودن این محور به اتمام برسد.

وی اظهار داشت‌: محور مذکور به طول 42 کیلومتر بوده که تا به امروز عملیات بهسازی آن شامل 26 کیلومتر در باند جنوبی و 23 کیلومتر در باند شمالی در قالب 5 قطعه و با مبلغ قراردادی بالغ بر 360 میلیارد ریال در دست اجرا است.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور در این بازدید خواستار توجه ویژه مسولان ارشد استان و نمایندگان مجلس به محورهای ارتباطی مازندران شد و گفت: امید است در سایه تعامل و همکاری همه دست اندرکاران بخش حمل و نقل به زودی شاهد ارتقاء و ایمن سازی محورهای ارتباطی مازندران باشیم.

منبع:فارسبرای این پست 1 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
  • پاسخ به نظر دوشنبه 21 مهر 1393 - 11:49
    مازنی

    سلام.عکس بهتری از این آقا نداشتین....

    0 0
دیدگاه شما در مورد : محور سوادکوه-تهران تا پایان سال چهارخطه می‌شود/ تکمیل محور هراز تا سال ۹۵

محور سوادکوه-تهران تا پایان سال چهارخطه می‌شود/ تکمیل محور هراز تا سال ۹۵

  • پربازدیدترین ها